Reforma monetarna króla Stanisława i powstanie mennicy
Sejm Elekcyjny wybiera Stanisława Augusta Poniatowskiego na króla, zobowiązując go do przeprowadzenia reformy monetarnej i uruchomienia nowej mennicy.
Nowy system monetarny w Polsce
Wchodzi w życie reforma mennicza, a wraz z nią tworzy się nowy system monetarny w Polsce. W 1966 roku, w dwusetną rocznicę tego wydarzenia, data ta zostaje uznana za oficjalną datę założenia Mennicy Warszawskiej. Obecnie 10 lutego obchodzony jest w Polsce Dzień Mincerza.
Virtuti Militari
Z polecenia i inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Mennica Warszawska wybija nowe odznaczenie – order Virtuti Militari. To najwyższe odznaczenie wojskowe przyznawano po rozpoczęciu wojny polsko-rosyjskiej w obronie Konstytucji 3 Maja.
Rozbiór Polski i przerwa w działalności
W wyniku III rozbioru Polski Mennica Warszawska przestaje funkcjonować. Jej działalność zostaje wznowiona w 1810 roku na rzecz Księstwa Warszawskiego.
Mennica powstańcza
Powstanie Listopadowe: do 1831 roku Mennica bije monetę powstańczą, pełni również rolę fabryki zbrojeniowej dla powstańców polskich.
Wkroczenie do Polski rubla i kolejna przerwa w działalności
Zamknięcie Mennicy przez władze carskie, będące wynikiem zastąpienia polskiej waluty carskim rublem. Pierwszą jednorublówkę Mennica wybiła już w 1842 roku, rozpoczynając tym samym proces rusycyzacji ziem polskich w wymiarze walutowym.
Mennica w niepodległej Polsce
Reaktywacja produkcji menniczej w Warszawie po odzyskaniu niepodległości. Oficjalne otwarcie gmachu Mennicy Państwowej przy ul. Markowskiej 18 przez prezydenta Stanisława Wojciechowskiego oraz ministra Skarbu Władysława Grabskiego. Rozporządzenie Grabskiego o pierwszych wzorach polskich monet.
Mennica wojenna
Zajęcie budynków Mennicy przez okupacyjne władze niemieckie. Bicie cynowych monet dla okupowanej Polski. Do 1944 roku Mennica była zajęta przez Niemców, którzy wysadzili ją w 1944 roku, podczas wycofywania się z miasta.
Wznowienie działania Mennicy po II Wojnie Światowej
Nowa siedziba, orzeł w koronie i denominacyjne monety
Rozpoczęcie przeobrażeń Mennicy aż do roku 1994: Zgodnie z ustawą z dnia 29 grudnia 1989 r. na monetach ponownie widnieje nazwa państwa Rzeczpospolita Polska oraz godło państwowe - orzeł w koronie. W 1991 roku nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego pod nowo wybudowany gmach Mennicy przy ul. Żelaznej. Nastąpiło rozpoczęcie objętej całkowitą tajemnicą produkcji nowych polskich monet denominacyjnych, będących do dziś prawnym środkiem płatniczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Mennica na giełdzie
W 1998 r. spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Zmiana nazwy i wejście do Multico
Nazwa Mennica Państwowa S.A. zostaje zmieniona na Mennica Polska S.A. Mennica Polska S.A. wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Multico.
Jedna z najlepszych na świecie
Jako wiodący producent wyrobów menniczych w kraju oraz wyróżniający się uczestnik rynku zagranicznego w tym segmencie, Mennica Polska, znana ze śmiałych i nowatorskich projektów, obecnie zajmuje pozycję w pierwszej trójce najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, co pozwala skutecznie promować jej markę w najbardziej odległych destynacjach.